OZNAM:
Vážení zákazníci, od 15.7. do 28.7. máme dovolenku. V tomto období nebudeme spracovávať a odosielať objednávky ani odpovedať na e-maily. Objednávky prijaté v tomto období budeme odosielať dňa 29.7. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás opäť po návrate! 

Orange Espresso

Skvelá káva a pomarančová šťava v jednom pohári? Na prvý pohľad znie možno trochu zvláštna kombinácia, no po prvom ochutnaní sa pocit zmení. Tento osviežujúci trend si u nás ešte nenašiel široké publikum. Poďme to teda zmeniť.

Pomaranč sa v gastronómii bežne kombinuje s čokoládou a všetci to máme radi. V káve taktiež môžeme nájsť čokoládové tóny a preto táto kombinácia pomaranču a čokoládového espressa z Brazílie nakoniec nie je až taká prekvapujúca. K tomu už len teplý croissant s maslom a ideálne raňajky na slnečné ráno sú na svete.

Ingrediencie

  • double shot espresso (cca 50 – 60 ml) – vyskúšajte čokoládovú Brazília Cerrado Fine alebo to skúste s tropickou Colombia El Mirador
  • čerstvá pomarančová šťava alebo kvalitný pomarančový džús (bez dužiny) – 100ml
  • kocky ľadu

Postup

1

Do pohára nasypte kocky ľadu podľa toho koľko vám vyhovuje.Postačia aj 2 kocky, no ak ho chcete viac osviežujúci, kľudne môže byť pohár plný ľadových kociek.

2

Do pohára s ľadom nalejte 100 ml pomarančovej šťavy alebo džúsu.

3

Pripravte si double shot espresso (a.k.a dvojité espresso) – podľa typu kávovaru sa jeho objem môže líšíť, ale na docielenie ideálnej chuti tohto drinku by malo espresso mať okolo 50 – 60 ml. Pomaličky ho nalejte do pohára s džúsom, najlepšie cez lyžičku priamo na ľadovú kocku, aby sa dôkladne vychladilo.

4

Premiešajte a vychutnajte si ho 🙂

Tento osviežujúci drink je navyše aj veľmi fotogenický, tak ak si ho budete doma skúšať, nezabudnite nás označiť na sociálnych sieťach, ktoré nájdete nižšie 🙂

TIP BARISTU:

Tento drink sa dá pripraviť namiesto espressa aj s cold brew. Recept na Cold brew  nájdete tu.

Ďalšie články

Prečo je káva zo slovenskej pražiarne drahšia? (1.časť)

Každý milovník kávy vie, že výber kvalitného nápoja môže výrazne ovplyvniť váš deň. Pri porovnávaní cien kávy z rôznych zdrojov si možno kladiete otázku: Prečo je výberová káva pražená na Slovensku drahšia ako káva z masovo dostupných značiek? Odpoveď sa skrýva v niekoľkých kľúčových faktoroch, ktoré robia z výberovej kávy niečo výnimočné.

Pink strawberry coffee

Sezóna jahôd je tu. Bola by škoda to nevyužiť a tak sme si pre vás pripravili recept pre všetkých milovníkov ružovej farby 🙂

Vyhľadať