Orange Espresso

Skvelá káva a pomarančová šťava v jednom pohári? Na prvý pohľad znie možno trochu zvláštna kombinácia, no po prvom ochutnaní sa pocit zmení. Tento osviežujúci trend si u nás ešte nenašiel široké publikum. Poďme to teda zmeniť.

Pomaranč sa v gastronómii bežne kombinuje s čokoládou a všetci to máme radi. V káve taktiež môžeme nájsť čokoládové tóny a preto táto kombinácia pomaranču a čokoládového espressa z Brazílie nakoniec nie je až taká prekvapujúca. K tomu už len teplý croissant s maslom a ideálne raňajky na slnečné ráno sú na svete.

Ingrediencie

  • double shot espresso (cca 50 – 60 ml) – odporúčame Brazília Sul de Minas
  • čerstvá pomarančová šťava alebo kvalitný pomarančový džús (bez dužiny) – 100ml
  • kocky ľadu

Postup

1

Do pohára nasypte kocky ľadu podľa toho koľko vám vyhovuje.Postačia aj 2 kocky, no ak ho chcete viac osviežujúci, kľudne môže byť pohár plný ľadových kociek.

2

Do pohára s ľadom nalejte 100 ml pomarančovej šťavy alebo džúsu.

3

Pripravte si double shot espresso (a.k.a dvojité espresso) – podľa typu kávovaru sa jeho objem môže líšíť, ale na docielenie ideálnej chuti tohto drinku by malo espresso mať okolo 50 – 60 ml. Pomaličky ho nalejte do pohára s džúsom, najlepšie cez lyžičku priamo na ľadovú kocku, aby sa dôkladne vychladilo.

4

Premiešajte a vychutnajte si ho 🙂

Tento osviežujúci drink je navyše aj veľmi fotogenický, tak ak si ho budete doma skúšať, nezabudnite nás označiť @kaan.roastery #wekaan

Tip baristu: Tento drink sa dá pripraviť namiesto espressa aj s cold brew, na ktorý vám recept prinesieme už čoskoro.

Ďalšie články

Cold brew lemon tonic

Cold brew – znie to možno zložito, ale je to jednoduchá príprava kávy, ktorú zvládnete doma. Navyše v kombinácii s tonicom a citrónom si viete vykúzliť skvelý osviežujúci drink, ktorý vás zároveň nabudí.

Oat Vanilla Latte

Lahodné krémové latte je obľúbený mliečny kávový drink. Doplnený sladkou chuťou vanilky, pripravený z ovseného mlieka je skvelou alternatívou pre ľudí, ktorí nechcú alebo nemôžu piť klasické mlieko.