Cold brew lemon tonic

Cold brew - znie to možno zložito, ale je to jednoduchá príprava kávy, ktorú zvládnete doma. Navyše v kombinácii s tonicom a citrónom si viete vykúzliť skvelý osviežujúci drink, ktorý vás zároveň nabudí.

Cold brew je silný kávový extrakt, na ktorého prípravu vám stačia len dve ingrediencie, a to pomletá káva a studená voda. My sme na výrobu cold brew použili našu KAAN Peru El Eden, no použiť môžete akúkoľvek kávu, ktorá vám chutí. 75 g kávy sme si pomleli na hrubšie (v prípade príliš jemného mletia vám môžu ostať v káve drobné čiastočky) a zaliali ju 1 l studenej vody. Pomer kávy a vody sa dá meniť podľa chuti, ak chcete mať silnejší výluh, môžete použiť aj viac kávy. Poriadne zamiešajte a vložte do chladničky, kde nechajte kávu lúhovať 24 – 36 hodín. Potom ju precedťe cez filter (najlepšie papierový) a cold brew máte hotový 🙂 Výhoda takto pripravenej kávy je, že máte kávu hotovú na niekoľko dní, keďže sa pripravuje z 1 l a v chladničke ju môžete skladovať aj 2 týždne.

Cold brew je skvelý na prípravu rôznych ľadových kávových drinkov, keďže je už vychladený. My sme si my sme si vyskúšali pripraviť cold brew tonic lemon, keďže všetci milujeme kombináciu kávy s tonicom. Môžeme povedať, že tento nápoj je rýchlo hotový a je ideálnym osviežením na krásny slnečný deň.

Ingrediencie

  • cold brew – 200 ml (odporúčame našu Peru El Eden)
  • tonic – 50 ml
  • trocha citrónovej šťavy
  • plátok citróna
  • kocky ľadu

Postup

1

Do pohára si nasypete ľadové kocky a vylačte si trochu citrónovej šťavy priamo z citróna.

2

Do pohára s ľadom nalejte 50 ml tonicu a 200ml vopred pripraveného cold brew.

3

Vložte plátok citróna, premiešajte si ho a vychutnajte.

Tento lahodný drink je navyše aj veľmi fotogenický, tak ak si ho budete doma skúšať, nezabudnite nás označiť @kaan.roastery #wekaan

Tip baristu: V prípade, že radi experimentujete, odporúčame v sezóne čerešní pridať aj jednu, či dve prekrojené čerešne, dodá to tomtuto nápoju nápaditú chuť.

Ďalšie články

Oat Vanilla Latte

Lahodné krémové latte je obľúbený mliečny kávový drink. Doplnený sladkou chuťou vanilky, pripravený z ovseného mlieka je skvelou alternatívou pre ľudí, ktorí nechcú alebo nemôžu piť klasické mlieko.

Orange Espresso

Skvelá káva a pomarančová šťava v jednom pohári? Na prvý pohľad znie možno trochu zvláštna kombinácia, no po prvom ochutnaní sa pocit zmení. Tento osviežujúci trend si u nás ešte nenašiel široké publikum. Poďme to teda zmeniť.