Získajte dopravu zadarmo pri každej objednávke nad 35 eur s doručením na Slovensko.

 

Cold brew lemon tonic

Cold brew je jednoduchá a moderná príprava kávy, ktorú zvládnete aj doma. Je to silný kávový extrakt, pripravovaný za studena. Na jeho prípravu vám stačia len dve ingrediencie, a to pomletá káva a studená voda.

Na výrobu cold brew môžete použiť akúkoľvek kávu, ktorá vám chutí, odporúčame však výberovú jednodruhovú kávu s ovocným chuťovým profilom. Ak milujete mango a passion fruit, skvelou voľbou na prípravu cold brew je naša Mango Passion, ktorá v tejto forme prípravy chutí ako mangový sorbet. Vyskúšať môžete aj kávu Burundi Masha, s ktorou vyčaríte osviežujúcu chuť pripomínajúcu ibištekovú limonádu. Ak máte radi tropické ovocie, odporúčame aj Colombiu El Mirador.

Náš odporúčaný postup pri výrobe Cold Brew je takýto:

 75 g kávy si pomeliete na hrubšie (v prípade príliš jemného mletia vám môžu ostať v káve drobné čiastočky) a zalejete 1 l studenej vody. Pomer kávy a vody sa dá meniť podľa chuti – ak chcete mať silnejší výluh, môžete použiť aj viac kávy. No za nás je toto ideálny pomer, kedy v káve vyniknú ovocné chute. V prípade, že nemáte doma mlynček, radi vám ju pomelieme priamo na pražiarni, stačí to zadať v objednávke (ako mletie na French press).

Poriadne zamiešajte a vložte do chladničky, kde nechajte kávu lúhovať 24 – 36 hodín. Potom ju preceďte cez filter (najlepšie papierový) a cold brew máte hotový 🙂 Výhoda takto pripravenej kávy je, že máte kávu hotovú na niekoľko dní, keďže sa pripravuje z 1 l a v chladničke ju môžete skladovať aj 2 týždne.

TIP: Pokiaľ si chcete prípravu ešte zjednodušiť, môžete si zakúpiť nádobu na prípravu Cold Brew – Hario Mizudashi, ktorú nájdete aj na našom e-shope.

2
Hario Mizudashi

Cold brew je skvelý na prípravu rôznych ľadových kávových drinkov, keďže samotná káva je už studená a nie je potrebné ju zachladzovať ľadom ako espresso. Nižšie nájdete náš obľúbený recept na cold brew v kombinácii s tonicom a citrónom. 

Ak už máte dopredu pripravené cold brew, tento kávový drink je rýchlo hotový a je ideálnym osviežením na horúci letný deň.

Ingrediencie na Cold Brew lemon tonic

  • cold brew – 200 ml 
  • tonic – 50 ml
  • citrónová šťava podľa chuti
  • plátok citróna
  • kocky ľadu (nemusí byť)

Postup

1

Do pohára si nasypte ľadové kocky (nemusí byť) a vytlačte si trochu citrónovej šťavy priamo z citróna.

2

Do pohára s ľadom nalejte 50 ml tonicu a 200ml vopred pripraveného cold brew.

3

Vložte plátok citróna, premiešajte si ho a vychutnajte.

Ak ak si tento drink budete doma skúšať, nezabudnite nás označiť našich sociálnych sieťach, ktoré nájdete nižšie 🙂

TIP BARISTU:

V prípade, že radi experimentujete, odporúčame v sezóne čerešní pridať aj jednu, či dve prekrojené čerešne, dodá to tomuto nápoju nápaditú chuť.

Ďalšie články

Pink strawberry coffee

Sezóna jahôd je tu. Bola by škoda to nevyužiť a tak sme si pre vás pripravili recept pre všetkých milovníkov ružovej farby 🙂

Čo robí pražiareň kávy?

Nedávno sme zobrali našich kamošov k nám do pražiarne, spravili sme im kávu, rozprávali sme sa čo máme nové a zrazu z kamoša vyšla otázka: “Čiže, čo vy tu vlastne robíte? Kúpite zrná, zabalíte ich a predávate pod svojou značkou?”

Vyhľadať