Oslávte s nami rok od príchodu našej pražičky :)

Ak si u nás nakúpite do stredy 14.2., z každej objednávky Vám bude automaticky odrátaná zľava 10%.
Zároveň Vám ku každej objednávke pribalíme 50 g balíček kávy ako darček.

Cold brew lemon tonic

Cold brew - znie to možno zložito, ale je to jednoduchá príprava kávy, ktorú zvládnete doma. Navyše v kombinácii s tonicom a citrónom si viete vykúzliť skvelý osviežujúci drink, ktorý vás zároveň nabudí.

Cold brew je silný kávový extrakt, na ktorého prípravu vám stačia len dve ingrediencie, a to pomletá káva a studená voda. My sme na výrobu cold brew použili našu KAAN Peru El Eden, no použiť môžete akúkoľvek kávu, ktorá vám chutí, odporúčame však výberovú kávu, nie zmesi s robustou. 

POSTUP: 75 g kávy sme si pomeliete na hrubšie (v prípade príliš jemného mletia vám môžu ostať v káve drobné čiastočky) a zalejete 1 l studenej vody. Pomer kávy a vody sa dá meniť podľa chuti, ak chcete mať silnejší výluh, môžete použiť aj viac kávy. No za nás je toto ideálny pomer, takto v káve vyniknú ovocné chute. V prípade, že nemáte doma mlynček, radi vám ju pomelieme priamo na pražiarni, stačí to zadať v objednávke (ako mletie na French press).

Poriadne zamiešajte a vložte do chladničky, kde nechajte kávu lúhovať 24 – 36 hodín. Potom ju preceďte cez filter (najlepšie papierový) a cold brew máte hotový 🙂 Výhoda takto pripravenej kávy je, že máte kávu hotovú na niekoľko dní, keďže sa pripravuje z 1 l a v chladničke ju môžete skladovať aj 2 týždne.

TIP: Pokiaľ kávu nechcete lúhovať alebo nemáte doma filter, môžete si zakúpiť nádobu na prípravu Cold Brew – Hario Mizudashi. Nájdete ju TU.

Cold brew je skvelý na prípravu rôznych ľadových kávových drinkov, keďže samotná káva je už studená a nie je potrebné ju zachladzovať ľadom (ako espresso). Nižšie preto nájdete recept na cold brew v kombinácii s tonicom a citrónom. Môžeme povedať, že tento nápoj je rýchlo hotový a je ideálnym osviežením na horúci letný deň.

Ingrediencie na Cold Brew lemon tonic

  • cold brew – 200 ml (napr. Peru El Eden)
  • tonic – 50 ml
  • trocha citrónovej šťavy
  • plátok citróna
  • kocky ľadu (nemusí byť)

Postup

1

Do pohára si nasypte ľadové kocky (nemusi byť a vytlačte si trochu citrónovej šťavy priamo z citróna.

2

Do pohára s ľadom nalejte 50 ml tonicu a 200ml vopred pripraveného cold brew.

3

Vložte plátok citróna, premiešajte si ho a vychutnajte.

Tento lahodný drink je navyše aj veľmi fotogenický, tak ak si ho budete doma skúšať, nezabudnite nás označiť @kaan.roastery #wekaan

TIP BARISTU:

V prípade, že radi experimentujete, odporúčame v sezóne čerešní pridať aj jednu, či dve prekrojené čerešne, dodá to tomuto nápoju nápaditú chuť.

Ďalšie články

Čo robí pražiareň kávy?

Nedávno sme zobrali našich kamošov k nám do pražiarne, spravili sme im kávu, rozprávali sme sa čo máme nové a zrazu z kamoša vyšla otázka: “Čiže, čo vy tu vlastne robíte? Kúpite zrná, zabalíte ich a predávate pod svojou značkou?”

Eggnog cappuccino

Cez Vianoce si môžeme dopriať viac chuťových pôžitkov ako inokedy, tak prečo nespojiť kávu s vaječným likérom? Týmto vianočným kávovým drinkom ohúrite každú návštevu 🙂 a spríjemnite si tak spoločné chvíle pri vianočnom stromčeku.

Vyhľadať