Oat Vanilla Latte

Lahodné krémové latte je obľúbený mliečny kávový drink. Doplnený sladkou chuťou vanilky, pripravený z ovseného mlieka je skvelou alternatívou pre ľudí, ktorí nechcú alebo nemôžu piť klasické mlieko.
Na tento recept ma inšpirovali moje raňajky – ovsená kaša ochutená trochou vanilky bourbon. Vyskúšali sme to teda aj v kombinácii s kávou. A podarilo sa, chuť je naozaj zaujímavá a príjemná s krémovou textúrou. Navyše, ovsené mlieko má vyšší obsah vlákniny, bielkovín a prebiotík, z ktorých sa potešia prospešné baktérie v črevách. V obchodoch sú dostupné aj edície barista, ktoré sú odporúčame pre kvalitné napenenie mlieka.

Ingrediencie

  • double shot espresso (cca 50 – 60 ml) –
  • odporúčame našu zmes Wake Me Up
  • ovsené mlieko (odporúčame edíciu Barista pre lepšie napenenie) – 200 ml
    vanilkový sirup – 20 ml
  • kocky ľadu (nemusí byť)
  • vanilkový sirup – odporúčame náš sirup od Sirupoviny

Postup

1

V prípade, že si chcete pripraviť iced latte, nasypte do pohára kocky ľadu. Nie je to však potrebné, toto latte je skvelé aj v teplej forme. Do pohára nalejte 20ml vanilkového sirupu.

2

Napeňte si 200 ml ovseného mlieka a vlejte do pohára so sirupom.

3

Pripravte si double shot espresso (a.k.a dvojité espresso) – podľa typu kávovaru sa jeho objem môže líšíť, ale na docielenie ideálnej chuti tohto drinku by malo espresso mať okolo 50 – 60 ml. Pomaličky ho nalejte do pohára a krásne sa oddelia vrstvy peny, kávy a mlieka.

4

Premiešajte si ho a vychutnajte.
Tento lahodný drink je navyše aj veľmi fotogenický, tak ak si ho budete doma skúšať, nezabudnite nás označiť @kaan.roastery #wekaan
Tip baristu: Pomer množstva mlieka a sirupu si môžete voliteľne meniť podľa toho akú sladkosť a chuť kávy preferujete.

Ďalšie články

Cold brew lemon tonic

Cold brew – znie to možno zložito, ale je to jednoduchá príprava kávy, ktorú zvládnete doma. Navyše v kombinácii s tonicom a citrónom si viete vykúzliť skvelý osviežujúci drink, ktorý vás zároveň nabudí.

Orange Espresso

Skvelá káva a pomarančová šťava v jednom pohári? Na prvý pohľad znie možno trochu zvláštna kombinácia, no po prvom ochutnaní sa pocit zmení. Tento osviežujúci trend si u nás ešte nenašiel široké publikum. Poďme to teda zmeniť.