Viete o tom, že 1.10. je Medzinárodný deň kávy?  My sme sa ho rozhodli pretaviť ho do mesiaca kávy, a preto môžete počas celého októbra využiť

zľavu 20% na všetky výberové kávy s použitím zľavového kódu ” MESIACKAVY “.

COLD BREW coffee by KAAN

Vyskúšali ste už COLD BREW? Osviežujúca ľadová káva pripravená z výberovej kávy z Peru, ktorá vás prekvapí svojou netradičnou chuťou. My sme si ju zamilovali a v horúcich dňoch je to druh kávy, ktorú pijeme najčastejšie.

Ľadová káva ideálna na leto

Cold brew je ľadová káva, ktorú sme si zamilovali, pretože obaja radi máme radi jeho čistú chuť, ktorá je odlišná od espressa. A v lete padne ľadová káva viac než vhod.

Cold brew si viete ľahko pripraviť aj doma, no predsalen nie všetci majú na to čas a chuť a preto sme sa rozhodli urobiť cold brew za vás a zabaliť ho do krásnej fľaštičky, z ktorej ho môžete priamo vypiť, alebo použiť na výrobu kávových letných drinkov, napr. COLD BREW lemon tonic, na ktorého prípravu nájdete recept v tomto článku.

Čo to je?

COLD BREW coffee je kávový koncentrát. Pripravili sme ho z našej praženej kávy, ktorú sme si čerstvo namleli a macerovali 26 hodín v studenej vode. Po macerácii sme kávu prefiltrovali a zabalili do fľaštičky. 

Takto pripravená káva je ovocná a osviežujúca. Vďaka macerácii do popredia nevystúpia oleje a horké tóny ako to môže byť pri príprave kávy na espresso. 

Ak ešte nie ste oboznámený s tajmi filtrovanej kávy, toto je jeden zo spôsobov, ako si ju môžete vychutnať.

Odporúčame podávať chladené, ideálne priamo na ľad. 


Čo obsahuje?

Na výrobu COLD BREW sme použili našu Peru El Eden praženú na filter a filtrovanú vodu. Neobsahuje nič viac. 

Peru El Eden bolo spracovené semi-anaeobickou maceráciou, takže je to krásne ovocná káva, v ktorej po príprave vynikne chuť červených ríbezlí a karamelu.

 

Fľaštička nášho Cold brew coffee by KAAN má objem 200 ml. Vyskúšajte a dajte vedieť ako vám chutilo 🙂

 

 

Ďalšie články

Kto je KAAN?

Sme Karol a Anna Krausovci. V súkromnom živote sme manželia a rodičia dvoch malých detí. Vždy sme tušili, že raz budeme spolu aj pracovať, ale ešte nevedeli v akej oblasti. Ani jeden z nás niekedy netušil, že si budeme pražiť našu vlastnú kávu. No oboch nás to nesmierne baví, keďže kávu milujeme.

Výberová káva

Poznáte pojem výberová káva? Výberová káva nie je len o nápise 100% arabica, ako si mnohí možno myslia. Úplne najvýstižnejší opis by mal byť skôr – výberová káva je káva, ktorá sa odlišuje od ostatných káv svojou kvalitou. Poďme si povedať základné informácie v čom všetkom táto kvalita spočíva.