Získajte dopravu zadarmo pri každej objednávke nad 35 eur s doručením na Slovensko.

 

COLD BREW coffee by KAAN

Vyskúšali ste už COLD BREW? Osviežujúca ľadová káva pripravená z výberovej kávy z Peru, ktorá vás prekvapí svojou netradičnou chuťou. My sme si ju zamilovali a v horúcich dňoch je to druh kávy, ktorú pijeme najčastejšie.

Ľadová káva ideálna na leto

Cold brew je ľadová káva, ktorú sme si zamilovali, pretože obaja radi máme radi jeho čistú chuť, ktorá je odlišná od espressa. A v lete padne ľadová káva viac než vhod.

Cold brew si viete ľahko pripraviť aj doma, no predsalen nie všetci majú na to čas a chuť a preto sme sa rozhodli urobiť cold brew za vás a zabaliť ho do krásnej fľaštičky, z ktorej ho môžete priamo vypiť, alebo použiť na výrobu kávových letných drinkov, napr. COLD BREW lemon tonic, na ktorého prípravu nájdete recept v tomto článku.

Čo to je?

COLD BREW coffee je kávový koncentrát. Pripravili sme ho z našej praženej kávy, ktorú sme si čerstvo namleli a macerovali 26 hodín v studenej vode. Po macerácii sme kávu prefiltrovali a zabalili do fľaštičky. 

Takto pripravená káva je ovocná a osviežujúca. Vďaka macerácii do popredia nevystúpia oleje a horké tóny ako to môže byť pri príprave kávy na espresso. 

Ak ešte nie ste oboznámený s tajmi filtrovanej kávy, toto je jeden zo spôsobov, ako si ju môžete vychutnať.

Odporúčame podávať chladené, ideálne priamo na ľad. 


Čo obsahuje?

Na výrobu COLD BREW sme použili našu Peru El Eden praženú na filter a filtrovanú vodu. Neobsahuje nič viac. 

Peru El Eden bolo spracovené semi-anaeobickou maceráciou, takže je to krásne ovocná káva, v ktorej po príprave vynikne chuť červených ríbezlí a karamelu.

 

Fľaštička nášho Cold brew coffee by KAAN má objem 200 ml. Vyskúšajte a dajte vedieť ako vám chutilo 🙂

 

 

Ďalšie články

Pink strawberry coffee

Sezóna jahôd je tu. Bola by škoda to nevyužiť a tak sme si pre vás pripravili recept pre všetkých milovníkov ružovej farby 🙂

Čo robí pražiareň kávy?

Nedávno sme zobrali našich kamošov k nám do pražiarne, spravili sme im kávu, rozprávali sme sa čo máme nové a zrazu z kamoša vyšla otázka: “Čiže, čo vy tu vlastne robíte? Kúpite zrná, zabalíte ich a predávate pod svojou značkou?”

Vyhľadať